Консалтинг, безпека бізнесу, юридичні послуги
Про блокування податкових накладних
Про блокування податкових накладних

Про блокування податкових накладних

Верховна Рада України прийняла законопроект №6776-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2018 році».

Документом передбачені норми, спрямовані на вирішення проблем платників податків через блокування податкових накладних. Про це повідомила прес-секретар глави «податкового» комітету парламенту Ольга Германова, передає InternetUA. – Виключається з Податкового кодексу пункт 74.2 статті 74, згідно з яким критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинки реєстрації податкових накладних, розробляються Міністерством фінансів України.

Розробка критеріїв передається Кабінету Міністрів України, – поінформувала Германова. За словами експерта, податкові накладні / розрахунки коригування, реєстрація яких в ЄРПН зупинена, реєструються 2 січня 2018 року, крім: – нн / рк, за якими на 1 грудня 2017 не були надані пояснення і документи; – нн / рк, за якими прийнято рішення про відмову в реєстрації, і за станом на 1 грудня 2017, не розпочато процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

Податкові накладні / розрахунки коригування, реєстрація яких припинена з 1 грудня, і до вступу в силу цього Закону, і за якими платником податків подано пояснення та копії документів, реєструються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.

У разі, якщо протягом 5 робочих днів не прийнято та / або не надіслано платнику податків рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації нн / рк, реєстрація таких накладних здійснюється на наступний робочий день за днем ​​закінчення терміну розгляду пояснень і документів платника податків. Згідно з документом, Кабінет Міністрів України повинен протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом визначити порядок призупинення реєстрації нн / рк в ЄРПН, і в тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього порядку .

Поділися: